نصب و راه اندازی وردپرس فارسی بر روی هاست | بلاگ

نصب و راه اندازی وردپرس فارسی بر روی هاست

ساخت وبلاگ
نصب و راه اندازی وردپرس فارسی بر روی هاست

 

نصب و راه اندازی وردپرس فارسی بر روی هاست از چندین روش امکان پذیر است اما روش نصب دستی بهتر از بقیه است. ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه وردپرس را روی هر میزبان وب به صورت دستی نصب کنید. نصب دستی می‌تواند راه خوبی برای نصب وردپرس باشد زیرا شما کنترل هر فرآیندی را در اختیار دارید. پس بریم ببینیم نصب و راه اندازی وردپرس فارسی بر روی هاست چگونه است.

نصب و راه اندازی وردپرس فارسی بر روی هاست

شما می‌توانید از دو روش زیر برای نصب وردپرس فارسی به صورت دستی بر روی میزبان وب استفاده کنید:

  • وردپرس را به صورت دستی از طریق سی پنل نصب کنید.
  • وردپرس را به صورت دستی از طریق FTP نصب نمایید.

اما ما در زیر نصب وردپرس فارسی از طریق سی پنل را در پنج مرحله به شما آموزش می‌دهیم:

1- وردپرس را دانلود و آپلود کنید

اولین قدم این است که آخرین نسخه وردپرس فارسی را دانلود کرده و آن را در هاست خود آپلود کنید (دانلود از طریق آدرس https://fa.wordpress.org). ابتدا باید از طریق کنترل پنل وارد هاست خود شوید و یک دایرکتوری در جایی که می‌خواهید نصب وردپرس را انجام دهید، ایجاد کنید. پوشه سایت مربوطه باید در مسیری مانند public_html/yoursite.com  باشد و فایل فشرده وردپرس را در آنجا آپلود کنید برای آپلود وردپرس روی آیکون آپلود کلیک کرده و فایل فشرده را از دسکتاپ خود انتخاب کنید. هنگامی که آپلود وردپرس کامل شد، باید تمام فایل‌های این پوشه را استخراج کرده و فایل فشرده را حذف کنید.

2- پایگاه داده و یوزر را ایجاد کنید

ایجاد پایگاه داده در هاست شما ممکن است از میزبانی به میزبان دیگر متفاوت باشد اما اساسی‌ترین راه ایجاد پایگاه داده از طریقMySQL  است. روی دکمه پایگاه داده MySQL در کنترل پنل میزبان وب خود کلیک کرده و مراحل ایجاد پایگاه داده و ایجاد یوزر را دنبال کنید. در این بخش از نام کاربری و پسورد استفاده کنید. سپس این اطلاعات را در جایی یادداشت کنید زیرا در مراحل بعد مفید خواهند بود.

3- راه اندازی وردپرس را پیکربندی کنید

پس از ایجاد یک پایگاه داده، اکنون آماده شروع راه اندازی وردپرس هستیم. حالا به سایت خود سر بزنید.  وقتی از وبسایت خود بازدید می‌کنید، اکنون باید صفحه نصب وردپرس را ببینید. زبان مورد نظر برای نصب وردپرس را انتخاب کرده و به پیکربندی پایگاه داده ادامه دهید. جزئیات پایگاه داده مربوطه خود که شامل نام پایگاه داده، نام کاربری، رمز عبور و میزبان را در محل مورد نظر وارد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که نام میزبان همیشه localhost باقی می‌ماند. این لوکال هاست است.

راهنمای خرید هاست وردپرس

4- نصب وردپرس را اجرا کنید

پس از پر کردن تنظیمات پیکربندی پایگاه داده خود، در صورت صحیح بودن اطلاعات، اکنون باید صفحه نصب وردپرس را مشاهده کنید. حالا جزئیات مربوط به سایت خود، نام سایت، ایمیل مدیریت، نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و سپس نصب وردپرس را اجرا کنید.

5- شرایط نصب را تست کنید

هنگامی که نصب وردپرس فارسی را به صورت دستی روی هاست خود کامل کردید، اکنون باید تست کنید تا ببینید همه چیز به خوبی کار می‌کند. لاگین‌ها را از ایمیل ادمین یا جایی که ذخیره کرده‌اید، دریافت کنید و به صفحه ورود به سیستم وردپرس بروید و برای تست سایت خود وارد شوید. اگر همه چیز را به درستی دنبال کردید، اکنون باید وردپرس فارسی فعال را در دامنه خود داشته باشید.

نصب و راه اندازی وردپرس فارسی بر روی هاست را توضیح دادیم. اکنون به راحتی می‌توانید وبسایت خود را ایجاد کرده و شروع به کنید. بعد از نصب باید یک قالب زیبا و متناسب با کسب و کار خود را ایجاد کنید، سپس از طریق افزونه‌های محبوب وردپرس، تولید محتوا و فروش محصولات را آغاز کنید.

خبر...
ما را در سایت خبر دنبال می کنید

نویسنده : مشرق بازدید : 2043 تاريخ : سه شنبه 19 بهمن 1400 ساعت: 15:05