جنجال داوری علیه سویا؛ کامبک بارسا با کمک VAR | بلاگ

جنجال داوری علیه سویا؛ کامبک بارسا با کمک VAR

ساخت وبلاگ
جنجال داوری علیه سویا؛ کامبک بارسا با کمک VAR

 به نوشته آس، جنجال میان بارسلونا و سویا پس از نیمه نهایی کوپا دل ری به اوج خود رسید. آبی اناری ها در حالی توانستند شکست دیدار رفت (۲ بر صفر) را برابر تیم اندلسی جبران کنند که بازی برگشت هم با حواشی زیادی همراه شد. پیروزی ۳ بر صفر تیم کاتالانی موجب شد پاسخ برخی توئیت های قدیمی توسط بازیکنان، بازیکنان سابق و باشگاه ها داده شود. 

کارلس پویول، مدافع پیشین بارسلونا و یکی از اسطوره های این تیم برای سوسو "شب خوشی" را آرزو کرد. او این جمله را زیر توئیت بازیکن سویا که در یازدهم فوریه منتشر کرده بود نوشت. سوسو پس از پیروزی یک بر صفر مقابل بارسا از چند ایموجی گریه در پاسخ به توئیت "ال چیگیرینگیتو د خوگونس" که نوشته بود: "پدری: پنالتی بود. نمی دانم خطا روی جوردی آلبا از بیرون محوطه شروع شده بود یا داخل اما var اینجاست تا در چنین صحنه هایی تصمیم بگیرد."

جنجال داوری علیه سویا؛ کامبک بارسا با کمک VAR

پویول همچنین سوال یکی از کاربران توئیتر را پاسخ داد که پرسیده بود: "تو هم کارلس؟" مدافع سابق بارسلونا هم جواب قاطعی داد و نوشت: "من چه؟ برای من همیشه احترام به هم تیمی ها وجود دارد و خیلی مهم است که شکست را همانند پیروزی درک کرد. پدری شایسته چنین برخوردی نبود و در فوتبال همه چیز به تو برمی گردد. شب بخیر."

این پاسخ ها با کنایه باشگاه کاتالانی ادامه یافت. بارسلونا توئیت اکانت انگلیسی سویا در یازدهم فوریه پس از درخشش کیلیان ام‌باپه در نوکمپ  را فراموش نکرد. سویا تصویری را از دیدار بارسلونا و پاری‌سن ژرمن در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا منتشر کرد که جرارد پیکه در حال کشیدن پیراهن ام‌باپه است. در کنار مدافع اسپانیایی کلمه "لیگ اروپا" به چشم می خورد و در کنار بازیکن فرانسوی نوشته شده بود: "سویا در لیگ قهرمانان اروپا" بارسلونا نیز به انگلیسی پاسخ باشگاه اندلسی را داد و توئیت کرد: "فوتبال درباره احترام گذاشتن است. شب بخیر."

در شبکه های اجتماعی هواداران بارسا پس از کامبک ۳ بر صفر پاسخ طرفداران سویا را دادند. این شکست نیز اعضای باشگاه اندلسی را خشمگین کرد. یولن لوپتگی، سرمربی تیم گفت: " کم می توان صحبت کرد، اگر زیاد حرف بزنید می دانید چه اتفاقی برایتان رخ خواهد داد. به نظرم در حرکت مینگسا قضاوت خوبی نشد، یک موقعیت گل کاملا آشکار بود اما اینگونه دیده نشد."

خوان جوردن، هافبک سویا نیز در رابطه با اخراج فرناندو اعتراض کرد و گفت: "در روز دیگر لیونل مسی را اخراج نکردند و امروز فرناندو را اخراج کردند." همچنین ایوان راکیتیچ صحبت کرد و گفت: "پیچیده است اما به اندازه کافی دوربین و کمک وجود دارد. توضیح چنین تصمیماتی پیچیده است. روی بازی تاثیر گذاشت و روی فینال هم تاثیر خواهد گذاشت. توضیحی پیدا نخواهیم کرد. هیچکس برایش قوانین روشن نیست، به خصوص زمانی که چنین تصمیماتی در یک بازی بر علیه تان گرفته می شود."

برنامه بازی ها به شکلی بود که دو تیم در کمتر از یک ماه سه بار با هم روبرو شدند. دو بازی کمتر از چهار روز برگزار شد. در دیدار لالیگا که با پیروزی ۲ بر صفر بارسا به پایان رسید تصاویر تلویزیونی شبکه مویستار پلاس نشان دادند که مدیر ورزشی سویا می گوید "اظهارات نق نقو اثر گذاشت." او به کومان اشاره داشت که مدام نسبت به var اعتراض می کرد.

خبر...
ما را در سایت خبر دنبال می کنید

نویسنده : مشرق بازدید : 279 تاريخ : جمعه 15 اسفند 1399 ساعت: 3:42